Kasacja czy sprzedaż – co lepiej zrobić z samochodem po wypadku

Stłuczki, wypadki i inne zdarzenia drogowe nie są obecnie niczym nadzwyczajnym. Ogromny ruch na ulicach powoduje długie korki, co rodzi niecierpliwość i frustracje wśród kierowców. Gdy w końcu wyjedziemy na fragment pustej drogi, chętnie wciskamy gaz w podłogę. To właśnie wtedy najczęściej dochodzi do bardzo niebezpiecznych zdarzeń na drodze. Jeżeli zdarzy nam się taka sytuacja i samochód zostanie poważnie uszkodzony, najczęściej pozostaje nam już tylko się z nim rozstać. Sprawdzamy, co można zrobić w takim przypadku.

Oddajemy na złomowisko

Jedną z możliwości jest oddanie wraku na złomowisko. Firmy tego typu ogłaszają się zwykle jako stacje demontażu pojazdów lub kasacji. Po dostarczeniu samochodu na miejscu zostaje on zważony i na tej podstawie otrzymujemy środki finansowe. Niestety, zazwyczaj nie jest ich wiele i nie możemy liczyć na więcej niż kilkaset złotych. Jednak sprawę możemy załatwić szybko, od razu otrzymujemy dokumenty pozwalające na wyrejestrowanie auta w urzędzie miasta bądź gminy.

Sprzedajemy do skupu

Inną opcją jest sprzedaż pojazdu do skupu samochodów używanych oraz powypadkowych. W każdym większym mieście znajdziemy przynajmniej kilka firm tego typu. W ten sposób możemy uzyskać nieco większe środki niż oddając auto do kasacji. Skup aut w Szczecinie odzyskuje bowiem z wraku wszelkie części i elementy, które nadają się jeszcze do użytku. Sprzedając je na rynku wtórnym, firma zarabia na swoje utrzymanie. Dzięki temu możemy utrzymać większą rekompensatę finansową za sprzedane auto, niż za odprowadzane wprost do stacji demontażu.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 + dwa =