Jakie właściwości może spełniać guma z tworzyw sztucznych?

Właściwości wyrobu gumowego zależą od rodzaju tworzywa zastosowanego do jego produkcji. Właściwości mogą być odpowiednio zmieniane poprzez dopasowanie wybranych składników mieszanek, w tym takich jak: przyśpieszacze, substancje wulkanizujące oraz pozostałe środki wpływające na przebieg wulkanizacji, substancje przeciwstarzeniowe, plastyfikatory, napełniacze i zmiękczacze, a także środki pomocnicze.

Specyficzne zastosowanie

Wyroby gumowe wykazują określone właściwości, które sprawdzają się w specjalistycznych branżach. Przede wszystkim w branży rehabilitacyjnej i medycznej, technicznej. Wykazują zwiększoną wytrzymałość na negatywne działanie substancji ropopochodnych, a także wybrane czynniki atmosferyczne, w tym przede wszystkim promieniowanie ultrafioletowe. Inne rodzaje gum za sprawą dodatku specjalnych wypełniaczy działają antyelektrostatycznie, dzięki czemu znajdują zastosowanie w strefach zagrożonych wybuchem. Właściwości gum produkowanych z tworzyw sztucznych mają szeroką gamę zastosowania, co powoduje, że są wykorzystywane w wielu specjalistycznych branżach. Oprócz wspomnianych wyżej są to również branże: przemysłowa i budowlana. Wykorzystywane są także jako elementy urządzeń AGD.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

12 + cztery =