Jak dbać o torby bawełniane?

Rosnąca świadomość społeczeństwa powoduje, że Polacy w trosce o środowisko naturalne, coraz częściej rezygnują z jednorazowych foliowych toreb reklamowych z nadrukami, na rzecz toreb bawełnianych wielorazowego użytku. Aby jednak takie torby służyły przez długi czas i prezentowały się efektownie, należy o nie w umiejętny sposób dbać.

Przede wszystkim powinno się je regularnie prać. Wyniki ankiety przeprowadzonej na grupie osób korzystających z toreb wielorazowego użytku pokazują, że aż 97 procent ankietowanych nigdy ich nie prało. To poważny błąd. W torbach bawełnianych przenosi się najróżniejsze produkty. Wkłada się do nich m.in. pieczywo, owoce, warzywa, mięso, ale także środki chemiczne, czy artykuły papiernicze. Wszystko to powoduje, że na materiale mogą osadzać się szkodliwe dla zdrowia bakterie, które z łatwością mogą przenosić się na inne produkty. Szacuje się, że blisko 8 procent toreb wielorazowego użytku zawiera w sobie bakterie E.coli. Żeby się ich pozbyć, trzeba nie tylko regularnie prać torby, zgodnie z zaleceniami producenta, lecz także je prasować. Para oraz wysoka temperatura, skutecznie zabijają drobnoustroje chorobotwórcze, więc nie ma potrzeby stosowania żadnych dodatkowych detergentów. Jeśli jest to torba bawełniana z nadrukiem, warto zwrócić na niego szczególną uwagę podczas prasowania. Zastosowanie zbyt wysokiej temperatury może bowiem doprowadzić do jego zniszczenia lub przypalenia.

Dbając o torby bawełniane, należy również zwrócić uwagę na rozsądne pakowanie zakupionych produktów. Dotyczy to zwłaszcza wyrobów, które nie posiadają szczelnego zamknięcia. Aby uniknąć zabrudzenia torby, warto poprosić sprzedawcę, aby owijał mięsa, czy ryby w dodatkowy papier lub inne opakowanie. Powoli to poprawić higienę przenoszonych produktów oraz sprawi, że torba bawełniana dłużej będzie służyć i cieszyć oko efektownym wyglądem.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

piętnaście − 4 =