Dlaczego warto zwiedzić Wiedeń – jak się tam dostać?

Wiedeń to jedna z najładniejszych stolic w całej Europie. Wynika to z jego bogatej historii, kiedy był m.in. główną siedzibą rodu Habsburgów. To tutaj narodziła się muzyka klasyczna, gdzie tworzyli tacy kompozytorzy jak Mozart czy Beethoven. Miasto było też stolicą Świętego Cesarstwa Rzymskiego. Dlaczego warto wybrać się do Wiednia i jakim środkiem transportu? 

Najpiękniejsze miejsca Wiednia 

Budynkiem, który niezmiennie kojarzy się z Wiedniem jest Belweder. Była rezydencja Eugeniusza Sabaudzkiego to jeden z najwspanialszych przykładów architektury baroku w Europie. To samo zresztą w przypadku pałacu Schönbrunn. Z uwagi na przeszłość muzyczną miasta warto wybrać się do imponującej Wiedeńskiej Opery Narodowej. Opłaca się też zajrzeć również do kompleksu pałacowego Hofburg o powierzchni 24 hektarów. 

Jak dojechać do Wiednia? 

Austria nie leży daleko od Polski, dlatego można tam dostać się na różne sposoby. Najtańszą i wygodną metodą jest przejazd busem z Krakowa, gdzie bilety można zamówić na stronie http://www.europrzewoz.pl/przewoz-osob.php. Do Wiednia można dostać się dzięki polskim kolejom, gdzie pociągi startują z Gdyni, Warszawy lub Katowic. Dla spieszących się osób warto skorzystać z połączeń samolotowych, gdzie lot trwa nieco ponad godzinę. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

14 + 19 =