Jak zadbać o bezpieczeństwo twojego roweru?

Jeśli jesteś właścicielem roweru, to zapewne wiesz, jak wiele radości może on przynieść. Jeśli jednak nie masz odpowiedniego miejsca do przechowywania roweru, może to być dość kłopotliwe. Niezależnie od tego, czy przechowujesz swój rower w garażu, czy na zewnątrz, są pewne rzeczy, które należy wziąć pod uwagę.

Ochrona roweru przed kradzieżą

Zablokuj rower za pomocą bezpiecznego zamka w kształcie litery U oraz zamka kablowego. Upewnij się, że zablokowałeś oba koła i ramę roweru do nieruchomego obiektu, takiego jak stojak rowerowy. Jeśli to możliwe, używaj dwóch zamków – utrudni to złodziejom kradzież roweru.

Zarejestruj swój rower w Project 529 lub Bike Index, aby w przypadku kradzieży, a następnie odzyskania go przez policję lub kogoś innego, móc go odzyskać – nawet jeśli został pozbawiony części. Nie zapomnij o załączeniu zdjęć roweru (wraz z jego numerem seryjnym) oraz wszelkich akcesoriów, takich jak światła czy torby, podczas rejestracji online w obu serwisach!

Zewnętrzne stojaki rowerowe

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest zaopatrzenie się w zewnętrzny stojak na rowery. Są one zazwyczaj wykonane z metalu i występują we wszystkich kształtach i rozmiarach. Najczęstszym typem stojaka rowerowego jest ten, który mocuje się bezpośrednio do ściany lub ogrodzenia domu. Ten typ stojaka utrzymuje rowery poza ziemią, więc nie brudzą się i nie mokną, gdy pada deszcz lub śnieg. Niektóre stojaki rowerowe mają nawet koła na nich, więc mogą być przenoszone w razie potrzeby bez konieczności podnoszenia ich ręcznie za każdym razem.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwa × pięć =