Jakie są najczęściej występujące znaki drogowe w Polsce?

Najczęściej spotykane znaki drogowe w Polsce to te, które wskazują na niebezpieczeństwo i informują o ograniczeniu prędkości, sygnalizacji świetlnej, znakach stopu i innych informacjach.

Najczęściej spotykane znaki drogowe w Polsce to:

Znak stopu

Czerwony ośmiokątny znak z białą obwódką. Służy do wskazania konieczności zatrzymania pojazdu przed skrzyżowaniem lub w każdym miejscu na drodze, gdzie konieczne jest zatrzymanie się.

Znak ustąp pierwszeństwa

Trójkątny żółty znak z czarną strzałką skierowaną w prawo lub w lewo. Znak ten wskazuje, że należy ustąpić miejsca nadjeżdżającym pojazdom podczas skrętu odpowiednio w prawo lub w lewo.

Znak zakazu parkowania

Czarny kontur samochodu z czerwonym ukośnym krzyżem przez niego i napisem „Parking” wewnątrz kształtu samochodu. Znak ten wskazuje, że w tym miejscu nie wolno parkować.

Znak zawracania

Znak ten wskazuje, że należy skręcać tylko w kierunku wskazanym przez strzałkę. Znakowi temu może towarzyszyć mały znak jednokierunkowy wskazujący, że skręcanie w przeciwnym kierunku jest niedozwolone. Taki znak można nabyć kierując się na stronę https://www.matech.com.pl/pl/znak-b-24-koniec-zakazu-zawracania-i-generacja. Przeciwnym do niego jest znak, na którym widnieje koniec zakazu zawracania.

Znak ulicy jednokierunkowej

Niebieski prostokątny znak ze strzałką wskazującą tylko jeden kierunek (np. przeciwny do kierunku ruchu). Znak ten wskazuje, że na tym obszarze obowiązuje zasada ruchu jednokierunkowego i na tym odcinku drogi należy jechać tylko w dozwolonym kierunku (lub odwrotnie).

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwadzieścia − siedem =