Jak w przemyślany sposób zaaranżować przestrzeń naszej łazienki?

Łazienka powinna być urządzona praktycznie i funkcjonalnie. W tym celu należy przemyśleć rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia, jak i ich rodzaj. Wygodne z nich korzystanie gwarantuje wolna przestrzeń przed nimi. Przed wanną powinna znajdować się minimalna powierzchnia, której wymiary wynoszą 70 x 100 cm, natomiast przed kabiną prysznicową 80 x 90 cm. Przed umywalką powinno się znaleźć minimum 70 x 100 cm wolnej przestrzeni. Takie obliczenia dotyczą również miski sedesowej czy bidetu. Mogą się one różnić w zależności od wymiarów poszczególnych urządzeń. Poza wolną powierzchnią znaczenie ma również odległość. Optymalna wynosi około 20 -30 cm. Jeśli chodzi o miskę ustępową, to z każdej strony powinno się znaleźć przynajmniej 20 cm, ale z obu stron bidetu więcej, bo 30 cm. Inaczej sprawa wygląda w przypadku wanny i umywalki. Ich krawędzie mogą znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie, a nawet na siebie zachodzić. Planując urządzanie łazienki, należy wziąć pod uwagę również meble.

Funkcjonalne wyposażenie łazienki

Praktycznym rozwiązaniem są szafki podumywalkowe, które mają jedną lub kilka szuflad. Z góry widoczna jest cała zawartość szuflad, a po znajdujące się w ich wnętrzu produkty, nie trzeba się schylać. Aby zapewnić sobie przestronność, należy również zadbać o odpowiednie kolory i wzory, a także dodatki takie jak lustra. Wszystkie niezbędne do urządzania łazienki produkty, jak i profesjonalną chemię budowlaną, będzie można odnaleźć na witrynie internetowej https://jeta.pl/.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

2 × pięć =