Jak zwiększyć objętość cienkich włosów?

O grubych i gęstych włosach marzy każda kobieta, niestety niewiele pań może się nimi poszczycić. Na szczęście na ostateczny wygląd fryzury wpływa wiele czynników takich jak odpowiednia pielęgnacja oraz używanie kosmetyków dedykowanych włosom delikatnym. Co należy robić, aby cienkie włosy nabrały dużej objętości? 

Produkty dla włosów cienkich

Wybierając szampon warto zdecydować się na produkt zwiększający objętość. Jego zadaniem jest dokładne oczyszczenie kosmyków i uniesienie ich u nasady. Większość szamponów przeznaczonych do włosów cienkich ma działanie silnie nawilżające. To ważne, ponieważ delikatne włosy często są narażone na przesuszenie. Szukając szamponu idealnego warto zajrzeć do sklepu oferującego duży wybór produktów, na przykład na https://beabeleza.pl/8081-szampony-do-wlosow-cienkich

Na rynku dostępne są też odżywki dodające włosom objętości, należy jednak pamiętać, by nie aplikować ich od nasady, ponieważ tak nałożone produkty mogą przyspieszyć przetłuszczanie włosów, co z kolei sprawi, że będą one szybciej oklapnięte. Innymi kosmetykami wartymi uwagi są też spraye do włosów, które unoszą włosy u nasady. Aplikuje się je na kosmyki podczas układania fryzury. 

Domowe sposoby na uniesienie włosów

Objętości włosom może dodać przemyślana stylizacja. Ważne jest przede wszystkim odpowiednie suszenie po umyciu. Dobrym rozwiązaniem jest suszenie kosmyków z użyciem okrągłej szczotki o dosyć dużej średnicy, dobrze sprawdza się także suszenie ich z głową przechyloną w dół. Można także pozostawić włosy do samodzielnego wyschnięcia, wówczas sprawdzi się nawinięcie ich na wałki, które pofalują pasma i nadadzą im większej objętości.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziewiętnaście − siedemnaście =