Czym powinny charakteryzować się szafki na ubrania robocze?

W każdym zakładzie produkcyjnym od zatrudnionych osób wymaga się, aby zawsze przed rozpoczęciem pracy przebierali się w ubranie robocze. W związku z tym konieczne jest udostępnienie im odpowiedniego miejsca, w którym będą mogli bez obaw przechowywać swoją prywatną odzież. Doskonale nadają się do tego solidne szafki socjalne, przystosowane do intensywnej eksploatacji. Z niniejszego artykułu dowiemy się, czym takie meble muszą się koniecznie charakteryzować.

Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne to podstawa

Jeśli prowadzimy zakład produkcyjny i zastanawiamy się nad szafkami na ubrania robocze, powinniśmy wybierać przede wszystkim konstrukcje wykonane z wytrzymałej stali. Najlepiej sprawdzą się jedno- lub dwudrzwiowe modele BHP stworzone ściśle według Polskiej Normy PN-75M-78111 (o minimalnych wymiarach 1800x400x400 mm). Tego rodzaju meble są bowiem wyjątkowo trwałe i odporne na zarysowania czy środki chemiczne, a dodatkowo gwarantują optymalną stabilność. Pożądane elementy wyposażenia to m.in. drążek poprzeczny, pozioma półeczka, przegroda dzieląca szafkę na dwie komory i minimum dwa stałe uchwyty przymocowane do ścianek bocznych.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

4 × 5 =