Jak przebiegają sesje psychoterapeutyczne

Kiedy po raz pierwszy udajesz się do psychoterapeuty, lęk przed nową i nieznaną sytuacją jest naturalny. Problemy życiowe i trudne emocje mogą wydawać się przytłaczające. To, że prosisz o pomoc, nie jest powodem do wstydu. Masz do tego prawo. Zastanawiasz się, w jaki sposób psychoterapeuta może ci pomóc, czego możesz się spodziewać na sesji psychoterapeutycznej?

Podczas psychoterapii uzyskasz wsparcie

Jeśli chcesz zwrócić się do psychoterapeuty, pomoc znajdziesz już m.in. na stronach internetowych gabinetów, np. https://warszawa-psychoterapia.com.pl. Na pierwszej sesji zostaniesz poproszony o opisanie, co stanowi problem. Jeżeli nie potrafisz jasno tego sformułować, nie martw się – terapeuta będzie ci pomagał, zadając pytania. Wysłucha cię z uwagą i empatią, nie będzie cię oceniał. Może się zdarzyć, że dany psychoterapeuta nie będzie ci odpowiadał. Nie zrażaj się i spróbuj znaleźć taką osobę, z którą będziesz mieć dobry kontakt.

Psychoterapeuci pracują w różnych nurtach i stosują różne techniki terapeutyczne. Na przykład, na sesji terapii psychoanalitycznej będziesz wracać do przeszłych doświadczeń, wspomnień z dzieciństwa. Podczas terapii poznawczo-behawioralnej przyjrzysz się temu, w jaki sposób myślisz o samym sobie oraz o świecie. Zazwyczaj sesje psychoterapii mają miejsce raz w tygodniu, a jedna sesja trwa około pięćdziesiąt minut.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jeden + cztery =