Jak poprzez zabawę nauczyć dziecko zasad ruchu drogowego?

Nauka zasad ruchu drogowego nie musi być nudna. Warto rozpocząć ją już od najmłodszych lat, dzięki czemu dziecko będzie posiadało większą świadomość bezpiecznych zachowań na drodze.

Nauka przed egzaminem

Dobre przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową wymaga omówienia wielu zagadnień nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Ciekawym i skutecznym rozwiązaniem w toku nauki jest zastosowanie miasteczka ruchu drogowego. Jak to działa? Są to projekty malowane na równym chodniku lub placu, przygotowywane specjalnie dla placówek edukacyjnych. Przykłady dostępne w sklepie Smart Plac na http://smartplac.pl/produkt_category/miasteczko-ruchu-drogowego/ imitują ruch miejski w barwny i ciekawy sposób. Dzięki odwzorowaniu realnych układów dróg, skrzyżowań, sygnalizacji świetlnej czy znaków drogowych – dzieci szybko przyswajają wiedzę, jednocześnie nabierając dobrych nawyków na drodze.  

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

pięć × cztery =