Jak poradzić sobie z paradontozą?

Paradontoza, czyli zapalenie przyzębia to choroba dziedziczna, której jednak w wielu przypadkach można uniknąć. W zachowaniu zdrowych zębów i dziąseł pomaga codzienna higiena jamy ustnej, regularne wizyty u stomatologa i poddawanie się zabiegom usuwania kamienia. Paradontoza dotyka osoby młode, najczęściej w okolicach 30. roku życia. Czasami zdarza się, że chorują już nastolatkowie lub dzieci. Pierwszymi objawami postępującego schorzenia są nagromadzenie płytki nazębnej oraz krwawienie z dziąseł.

Jak ustrzec się przed chorobą dziąseł?

Nieleczona choroba dziąseł prowadzi do poważnych konsekwencji, takich jak rozchwianie i utrata zębów. Z tego powodu warto regularnie odwiedzać gabinet dentystyczny, np. ten z witryny https://robertdudziak.pl/. Profilaktyka paradontozy obejmuje prześwietlenie jamy ustnej, skaling i piaskowanie zębów. Te zabiegi pozwalają dokładnie oczyścić zęby z zalegającego kamienia. Lakierowanie zębów oraz wybór odpowiedniej pasty pozwolą zahamować rozwój choroby. Leczenie paradontozy jest dobierane indywidualnie w zależności od rozwoju schorzenia. Opiera się ono na czyszczeniu i stabilizowaniu rozchwianych zębów. Zaawansowane przypadki wymagają interwencji chirurgicznej. Paradontoza to schorzenie, w którego leczeniu ważna jest higiena i regularne wizyty u stomatologa.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

6 + 14 =