Jak podłączyć wc do kanalizacji?

Instalacja WC nie jest trudna, jednak by zrobić to w sposób prawidłowy trzeba znać kilka ważnych informacji. Przede wszystkim sposób ułożenia rurek zasilających ubikację w wodę jest istotny, tak by nie dochodziło do ich uszkodzeń, oraz by nie były widoczne. Ważne jest przede wszystkim odprowadzenie nieczystości do kanalizacji, tak by w pomieszczeniu łazienki nie było widać grubej i brzydkiej rury. Ukrycie całej instalacji nie zawsze jest łatwe, dlatego dobrym pomysłem jest wykorzystanie zestawu podtynkowego.

Kwestie techniczne

Na początku omówimy sprawy techniczne. Wszystko zaczyna się od sposobu podłączenia rury doprowadzającej wodę. Musi być ona podłączona do instalacji wody zimnej i należy to dokładnie sprawdzić, ponieważ pomyłka może później kosztować nas konieczność ponownego rozkuwania ściany. Kolejny etap to wykonanie doprowadzenia kanalizacyjnego. To w jaki sposób należy je doprowadzić zależy od tego jaką ubikację chcemy posiadać w łazience. Chcąc mieć wszystko ukryte, najlepsze są zestawy podtynkowe, które możemy zobaczyć na poniższej stronie: https://elazienki.pl/k/wc/stelaze-podtynkowe/.

Sprawdzamy przecieki

Gdy wszystko jest już przygotowane, przed zabudowaniem wnęki ściennej należy uruchomić WC i dokładnie sprawdzić czy nie ma przecieków. W tym celu kilkukrotnie napełnijmy spłuczkę, po czym dokładnie spuśćmy wodę. Obserwujmy czy na łączeniach nie pojawiają się zawilgocenia, które mogą pokazać się nawet po kilku minutach od spłukania. Gdy wszystko jest w porządku, pozostaje zabudować wnękę techniczną.

 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwadzieścia + 20 =