Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze?

Jazda na rowerze jest cenną umiejętnością, którą powinno opanować każde dziecko. Zaleca się, aby w procesie nauki czynnie uczestniczył rodzic, bo dzięki temu zapewniony zostaje optymalny poziom bezpieczeństwa, a efekty są widoczne po stosunkowo krótkim czasie. Kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniego pojazdu, idealnie przystosowanego do wieku młodego człowieka. W sklepach stacjonarnych i internetowych bez problemu znajdziemy funkcjonalne rowerki dziecięce zróżnicowane pod względem ceny oraz budowy.

Utrzymanie równowagi to absolutna podstawa

Pierwszym krokiem do skutecznego nauczenia się przez dziecko jazdy na rowerze jest zawsze opanowanie przez nie umiejętności utrzymania równowagi w bezruchu. Później można zabrać malucha na górkę o niezbyt dużym stopniu nachylenia, gdzie nauczy się panowania nad dwukołowcem w warunkach samodzielnego zjazdu, ale bez używania pedałów. Końcowy etap polega na przyswojeniu kręcenia pedałami – w tym przypadku dla zachowania bezpieczeństwa rodzic powinien stosować specjalny kijek albo drążek, służący do holowania roweru oraz utrzymywania go w pionie.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 × 3 =