Dlaczego małe dziewczynki lubią bawić się lalkami?

Małe dziewczynki bardzo lubią bawić się takimi zabawkami, które wyglądem przypominają te prawdziwe, używane przez mamę. Naśladowanie rodziców, podpatrywanie ich  w codziennych czynnościach pozwala dzieciom zapoznać się z podstawowymi sytuacjami w życiu rodziny. Garnki, patelnie i inne sprzęty kuchenne są pożądaniem każdej dziewczynki, aczkolwiek chłopcy również lubią się bawić w kucharzy, jeżeli w domu tata nie stroni od przygotowywania posiłków. Zabawa w dom to najsympatyczniejsze zajęcie małych dzieci.

Zabawa w dom

Dzieci bawiąc się w dom, wykorzystują samych siebie, jako aktorów bądź rekwizytów, typu misie i lalki. Każda mała dziewczynka ma w swoim kąciku zabaw przynajmniej jedną lalkę, chociaż przeważnie to jest ich kilka różnej wielkości. Jeżeli jeszcze mogą je ubierać i rozbierać, dodatkowo prasować ich ciuszki miniaturowym żelazkiem i czesać włosy oraz suszyć je suszarką, która potrafi dmuchać powietrzem, cieszą się tym ogromnie. Dodatkowym atutem jest posiadanie wózka. Każda mała „mama” chciałaby mieć tyle wózków dla lalek jak prawdziwych, co ilość lalek. Niestety, rodzice nie mają aż tak zasobnego portfela, by taki kaprys spełnić.

Mogą co najwyżej kupić małej córce jeden głęboki i ewentualnie dodatkowo jeden spacerowy, aniżeli cały ich zestaw w zależności od wielkości wszystkich lalek. Zresztą, mała lalka zadowoli się zbyt obszernym wózkiem, a duża jakoś się w nim zmieści.  Bardzo ładnie prezentują się duże lalki, które mają ubrania jak mama, tata, albo nastolatka, lub postacie z ulubionych kreskówek. Natomiast bobasy z akcesoriami przygotowują dziewczynki do przyszłej roli matki.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

8 − 6 =