Najlepsze włoskie ośrodki narciarskie

Ukształtowanie terenu Włoch sprawia, że praktycznie w całym kraju można jeździć na nartach. Jednak cały czas najpopularniejszym punktem wypadowym są Alpy i Dolomity. Amatorzy narciarstwa zjeżdżają do następujących regionów: Lombardia, Dolina Aosty, Trydent-Górna Adyga oraz Wenecja Euganejska.

Dolomity

Chcąc wybrać się na narty we Włoszech, bardzo często wybiera się kurorty znajdujące się głównie w Trydencie, które są połączone w sieć stoków Dolomiti Superski. Jednym z najbardziej znanych ośrodków jest Val Gardena. Ta miejscowość jest jednak polecana doświadczonym narciarzom, ponieważ można tu znaleźć trasy o wysokim stopniu trudności. Odbywają się tutaj także zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Alta Badia to kolejne miejsce, które jest wybierane na zimowy wypoczynek. Wiele osób uznaje tę miejscowość jako najpiękniejszy ośrodek narciarski w Italii. Trudność trasy jest raczej średnia a stoki są bardzo szerokie. Podziwiać można również największą w Europie karuzelę narciarską, łączącą kurort z sąsiednimi dolinami.

Alpy

Miejscowość znajdująca się w Lombardii, Livigno, charakteryzuje się aż 115 kilometrami tras narciarskich. Na płaskowyżu zima panuje przez 9 miesięcy w roku i w tym czasie stoki nie wymagają naśnieżania. Miasteczko jest wybierane także z tego powodu, że na jego terenie obowiązuje strefa wolnocłowa. Kolejną alpejską miejscowością, odwiedzaną przez narciarzy, jest Courmayeur. Jest ona położona u podnóża Mont Blanc i uchodzi za najstarszy ośrodek. Składa się w dwóch aerałów, z których jeden jest oświetlany rano a drugi po południu.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

19 − 4 =