Jak dbać o wrażliwą skórę?

Do oczyszczania cery najlepiej używać delikatnych płynów, które mają kremową konsystencję, lub występują w formie delikatnego żelu jak na przykład ten dostępny na stronie https://dermakrem.pl/115-oczyszczanie-cery-suchej Do codziennego oczyszczania cery wrażliwej i suchej warto jednak przede wszystkim wybrać kosmetyki bardzo dobre jakościowo. Najlepiej takie, które są wyprodukowane z zastosowaniem najwyższej technologii, umożliwiającej produkcje kosmetyków do mycia, bazujących na lipo aminokwasach, które silnie nawilżą.  Dodatek pantenolu w takim kosmetyku podziała zaś łagodząco. Warto również zaznaczyć, że posiadając wrażliwą skórę należy używać produktów, które nie alergizują i są pozbawione parabenów, oraz innych substancji, które działają szkodliwie i drażniąco na skórę.

Codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej w kilku krokach

Oczyszczanie cery wrażliwej jest podstawą jej pielęgnacji. Najpierw należy zmyć ewentualny makijaż płynem micelarnym lub mleczkiem, a następnie pozbyć się resztek zanieczyszczeń używając specjalistycznego żelu do wrażliwej skóry. Później warto przetrzeć twarz wacikiem nasączonym tonikiem. Ostatnim etapem jest nałożenie kremu pod oczy oraz kremu do twarzy. Raz na tydzień trzeba zastosować nawilżającą lub odżywczą maseczkę do twarzy i dekoltu. Podczas każdego etapu pamiętajmy również, że skóra na szyi i dekolcie jest równie ważna i powinniśmy wykonywać w tych okolicach te same zabiegi, które stosujemy na twarzy. Ciekawym i stosunkowo nowym rozwiązaniem są olejki do twarzy zamknięte w kapsułkach, które możemy dodać do kremu lub maski aby wzmocnić ich działanie.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

4 × 1 =