Jak chronić podłogę przed wilgocią

Wilgoć może mieć bardzo niekorzystny wpływ na różnego rodzaju powierzchnie w mieszkaniu. Na przykład obecność wody lub wilgoci na powierzchni mebli drewnianych lub wykonanych z płyty meblowej może doprowadzić do ich odbarwienia i odkształcenia a nawet zagrzybienia.

Skuteczna ochrona przed wilgocią

Podobnie jak w przypadku mebli, powierzchnia podłogi może w różny sposób reagować na obecność wody i wilgoci. Na przykład jeżeli podłoga jest pokryta panelami, to przedostanie się nawet drobnej ilości wody w szczeliny pomiędzy panelami może doprowadzić do ich wybrzuszenia. Ryzyko takie występuje szczególnie w przypadkach, gdy taka podłoga znajduje się w kuchni. Jeśli w jakiś sposób woda lub inny płyn dostanie się na powierzchnię podłogi, należy niezwłocznie ją zetrzeć. Aby zminimalizować występowanie takich sytuacji, można zaopatrzyć się w dywaniki kuchenne, które w pewnym stopniu pochłaniają wilgoć i zapobiegają jej przedostaniu się na podłogę

Zabezpieczenia przed poślizgnięciem

Woda może mieć jeszcze inne niekorzystne działanie, gdy znajdzie się na powierzchni podłogi. Chodzi o ryzyko poślizgnięcia się. Szczególnie jesteśmy na to narażeni, kiedy na przykład wychodzimy z wanny lub spod prysznica. Dlatego właśnie w takich miejscach kładzie się dywaniki łazienkowe, które skutecznie przeciwdziałają poślizgom. Dodatkowo takie dywaniki chronią przez przedostawanie się wody w różne zakamarki, gdzie tak pozostawiona wilgoć może z czasem przyczynić się do pojawienia się zagrzybienia.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

13 + czternaście =