Co w pracy bramy segmentowej zapewnia bezpieczeństwo kierowcy?

Segmentowa brama garażowa jest coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem. Wynika to z jej dość przystępnej ceny oraz ergonomii. Wiele osób ma wątpliwości odnośnie bezpieczeństwa jej użytkowania, szczególnie w kontekście potencjalnego włamania. Można jednak i w tym aspekcie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających osób.

Ergonomia

Nasz garaż to oczywiście miejsce do przechowywania samochodu. Wielu z nas przechowuje w nim jednak wiele innych cennych przedmiotów. Włamanie może więc skutkować kradzieżą nie tylko auta, ale i rowerów, nart, kompresora, elektronarzędzi itp.. Brama garażowa wspomniana wyżej składa się z segmentów o szerokości ok. 45 cm. Połączone ze sobą składają się na bramę, która może chować się pod dachem. Jednocześnie jej zamykanie i otwieranie nie wymaga posiadania większej ilości miejsca przed garażem (jak ma to miejsce w przypadku kompletnego skrzydła), co jest szczególnie przydatne zimą, lub kiedy na podjeździe chcemy zaparkować drugi samochód.

Bezpieczeństwo

Brama segmentowa uchodzi za mniej bezpieczną od jednolitego skrzydła. Istnieją jednak (i warto w nie inwestować) rozwiązania, które zabezpieczają nas przed niepożądanym wtargnięciem. Do takich należą blokady automatyczne. Dla przykładu zabezpieczenie dociskowe uniemożliwia nie tylko podważenie całych drzwi, ale również pojedynczych segmentów. Zamek antywłamaniowy oraz alarm będą doskonałym uzupełnieniem takiego systemu nie tylko w przypadku bram segmentowych. Montując zabezpieczenie dobrze byłoby, aby sterowanie było możliwe z pilota. Szczególnie pod kątem przypadkowego zatrzaśnięcia z nami wewnątrz.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

cztery × 2 =