Rodzaje skrzynek na listy

Skrzynki na listy są niezbędnym wyposażeniem niemal każdego z domostw. Ułatwiają one zdecydowanie prace listonoszom, w doręczaniu listów. Nie każdy jednak wie, że istnieją różne rodzaje skrzynek pocztowych. Przyjrzyjmy się im zatem bliżej. Pierwszym kryterium ich podziału jest oczywiście materiał z którego są wykonane. Mogą być wytworzone ze stali, lub aluminium. Te drugie są zdecydowanie lżejsze, ale równie wytrzymałe co stalowe. Ma to duże znaczenie, gdyż skrzynki narażone są często na wymagające warunki atmosferyczne. Aluminiowe skrzynki są również odporne na rdzę, a odlew tego metalu pozwala na uzyskiwanie różnych, często ciekawych kształtów. Skrzynki stalowe również mogą być nierdzewne, jeśli wykonane są ze stali nierdzewnej. Są one solidne i stabilne. Poza tym skrzynki mogą mieć różne kolory i wcześniej wspomniane już kształty. Najważniejszy jest jednak główny i zasadniczy podział, w którym rozróżniamy:

-skrzynki jednorodzinnej, czyli pojedyncze, które mogą być zawieszane na drzwiach, furtce, płocie, na ścianie obok drzwi, wmurowane w ścianę lub wolno stojące przed budynkiem. Ich odbiorcą jest klient indywidualny.

-skrzynki pocztowe wielorodzinne, czyli wielokomorowe, które zazwyczaj zawieszane sa w holu budynku lub wolno stojące przed apartamentowcem. Ich odbiorcami są deweloperzy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Dodatkowo można je podzielić na:
-zwykłe, w których otwór i drzwiczki do wrzucania i wyjmowania listów, znajdują się po frontowej stronie.

-przelotowe skrzynki na listy, w których od frontu znajduje się otwór do wrzucania poczty, a z tyłu drzwiczki do opróżniania skrzynki z korespondencji.

Ma to związek z tym, że są one przeznaczone głównie do zabudowy w ścianie lub montażu w drzwiach.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

3 × 5 =