Ekspres ciśnieniowy do kawy – czym różni się od zwykłej kawiarki?

Filiżanka pysznej kawy to nieodłączny element dnia każdego kawosza. Wiele osób zastanawia się, czy do zaparzenia swojego ulubionego napoju lepsza będzie kawiarka czy też zdecydowanie lepiej jest postawić na ekspres ciśnieniowy. Warto poznać wady i zalety obu rozwiązań i podjąć ostateczną decyzję.

Najważniejsze różnice między kawiarką a ekspresem ciśnieniowym

Kawiarka jest prostym i nieskomplikowanym w obsłudze urządzeniem, które składa się z dolnego zbiornika na wodę, sitka na zmielone ziarna kawy oraz dzbanka górnego na zaparzony już napój. Kawiarkę umieszcza się na kuchence i podgrzewa. Woda pod wpływem rosnącej temperatury oraz ciśnienia jest wyrzucana w górę, gdzie zaparza ziarna. Następnie zbiera się ona w górnym zbiorniku. Zaletą kawiarki jest z pewnością to, że z jej pomocą można przygotować kawę nawet tam, gdzie nie ma prądu. Wystarczy posiadać niewielki palnik gazowy. Ekspres ciśnieniowy do przygotowania kawy wymaga zdecydowanie mniej wysiłku, ponieważ aby móc cieszyć się ulubionym napojem wystarczy wcisnąć odpowiedni guzik. Urządzenie to samoczynnie zmieli kawę, podgrzeje wodę oraz zaparzy kawę i wleje ją bezpośrednio do filiżanki lub kubka. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, które chcą zaoszczędzić czas zwłaszcza rano. Jedynymi czynnościami bowiem, jakie trzeba przy nim wykonać jest dosypanie ziaren, uzupełnienie pojemnika na wodę oraz wysypanie nagromadzonych fusów. Tego rodzaju ekspresy do kawy znaleźć można na stronie https://proficafe.pl/ekspresy-do-kawy-melitta.

 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 + 2 =