Co zrobić, żeby stare buty wyglądały jak nowe?

Często zdarza się, że w szafie zalegają stare buty wykonane ze skóry bądź tworzywa sztucznego. Można je oczywiście wyrzucić, ale znacznie bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest przeprowadzenie czynności regeneracyjnych. Dzięki temu bez problemu przywrócimy danym konstrukcjom atrakcyjny wygląd, oszczędzając przy okazji sporo pieniędzy. Dodajmy, że renowacja butów powinna odbywać się wyłącznie z wykorzystaniem dedykowanych preparatów i odpowiednich narzędzi. 

Duże znaczenie ma materiał wykonania

Decydując się na renowację zniszczonego obuwia pamiętajmy o tym, że wybór środków pielęgnacyjnych jest uzależniony od rodzaju zastosowanego materiału. W przypadku modeli ze skóry licowej lub zamszowej zaleca się najpierw ich dokładne oczyszczenie z wszelkich zabrudzeń przy pomocy szczoteczki z miękkim włosiem oraz lekko wilgotnej szmatki. Jeśli skóra jest nadmiernie sucha i jednocześnie bardzo sztywna, to trzeba ją zmiękczyć terpentyną, a następnie pozostawić do całkowitego wyschnięcia z dala od grzejników czy okna. Kolejne istotne kroki to wypełnienie ubytków w strukturze masą szpachlową i nałożenie kremu koloryzującego, ewentualnie wosku pszczelego. Buty sportowe natomiast wymagają wyczyszczenia wodą z mydłem, pokrycia podeszw wybielaczem do ubrań i zastosowania balsamu impregnacyjnego. Pranie w pralce nie jest tutaj wskazane ze względu na ryzyko utraty koloru i powstania spękań na powierzchni.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziewięć − jeden =