Czy telebimy LED są skuteczne? – gdzie najlepiej je umieścić?

Od kilkunastu lat w branży reklamowej wyjątkowo dużą popularnością cieszą się telebimy LED. Są to innowacyjne, pełnokolorowe ekrany telewizyjne wyposażone w matrycę składającą się z licznych diod. Nad zwykłymi nośnikami zewnętrznymi mają przede wszystkim tę przewagę, że nawet w warunkach znacznego nasłonecznienia wyświetlają wyraźny oraz w pełni czytelny obraz. W produkcji wysokiej jakości telebimów LED-owych specjalizuje się m.in. ta konkretna firma ze Stęszewa w województwie wielkopolskim: https://www.gilbt.com.

Optymalna skuteczność w docieraniu z przekazem

Podstawową zaletą telebimów LED jest możliwość ich wykorzystania zarówno do celów stricte reklamowych (prezentowanie produktów bądź usług), jak i informacyjnych. Są przy tym zdecydowanie lepiej widoczne z odległości aniżeli klasyczne billboardy. Oferują bowiem zaskakująco wysoką jasność obrazu, który dodatkowo charakteryzuje się ponadprzeciętnym kontrastem (co oznacza znakomite uwypuklenie wszelkich detali – łącznie z drobnymi elementami). Istotną rolę odgrywa tutaj z pewnością szybkość i płynność zmieniających się komunikatów. Skutkuje to efektywnym przyciąganiem uwagi odbiorców, a także lepszym zapamiętywaniem przez nich wyświetlanych treści. Warto podkreślić, że materiały prezentowane na telebimach pozostają dobrze czytelne zarówno w całkowitej ciemności, jak i przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Pozostałe atuty omawianych ekranów to:

  • energooszczędność (niskie koszty eksploatacji),
  • możliwość szybkiej modyfikacji treści,
  • opcja łączenia się z innymi urządzeniami (np. za pomocą aplikacji w smartfonie),
  • nieskomplikowany montaż,
  • duża uniwersalność.

Najczęściej telebimy LED są instalowane w centrach miast oraz przy ruchliwych ulicach, gdzie służą do emitowania przekazów marketingowych lokalnych firm. Poza tym znajdują szerokie zastosowanie na stadionach piłkarskich, w halach sportowych, w miejscach odbywania się festiwali muzycznych, w salach konferencyjnych i koncertowych, na festynach czy dniach miasta, na lotniskach i dworcach autobusowych oraz przed kościołami (w trakcie uroczystości ślubnych).

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jeden × 3 =