Rola błonnika w organizmie i jak zadbać o jego obecność w naszej diecie?

Błonnik pokarmowy jest substancją pochodzenia roślinnego, która nie jest przyswajana przez nasz organizm. Mimo to ma korzystny wpływ na jego stan. Podstawowym źródłem błonnika jest dieta bogata w warzywa i owoce oraz produkty pochodzenia zbożowego. Największą zawartość błonnika mają maliny i porzeczki oraz pestki dyni i słonecznika, jak również ich pochodne. Jeśli jednak nie lubimy bądź nie możemy spożywać produktów bogatych w błonnik, dobrą metodą jest również jego suplementacja. Przykładem suplementu diety o bardzo korzystnym składzie jest błonnik Herbalife. Skutecznie uzupełni on ewentualne braki błonnika powstałe na skutek zbyt ubogiej w niego diety.

Co daje nam błonnik?

Jego rola w organizmie jest nieoceniona. Przede wszystkim korzystnie wpływa na układ krwionośny, obniżając wartość szkodliwego cholesterolu. Poprawia również pracę jelit zapobiegając zaparciom i wspiera proces trawienia. Stwierdzono również, że regularne spożywanie produktów bogatych w błonnik obniża ryzyko nowotworu jelita grubego. Błonnik wspiera również oczyszczanie organizmu i pomaga w regulacji poziomu cukru. To z kolei zapobiega miażdżycy. Wszystkie powyższe działania sprawiają, że błonnik jest naszym sprzymierzeńcem. Pozostaje nim także w walce ze zbędnymi kilogramami. Każdy, kto chce się pozbyć nadwagi, powinien wzbogacić swoją dietę o produkty i suplementy z dużą zawartością błonnika. Przyspieszy to cały proces zdrowego odchudzania.

Zarówno błonnik, jak i inne suplementy można znaleźć między innymi na stronie https://24fitclub.pl. Dostępne tam produkty będą doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dbają o swój stan zdrowia, jednak na co dzień nie mają czasu na regularne monitorowanie swojej diety.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jedenaście − trzy =