Czy wynajem biura jest opłacalny dla małych firm?

Osoby będące właścicielami małych firm i zatrudniające maksymalnie kilka osób często mają dylemat, czy wynająć profesjonalne biuro, czy też pozwolić swoim podwładnym na wykonywanie obowiązków zawodowych w ich własnym domu. To pierwsze rozwiązanie wydaje się znacznie bardziej korzystne. Przede wszystkim dlatego, że wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa w oczach klientów i kontrahentów. Jeśli interesują nas wysokiej klasy biura do wynajęcia Olsztyn to miasto, gdzie takich obiektów nie brakuje.

Nie warto się zastanawiać

Zdecydowana większość podmiotów gospodarczych funkcjonujących w naszym kraju to tzw. mikrofirmy, w których pracuje od 1 do 7 osób. Część ich właścicieli nie chce płacić za wynajmowanie powierzchni biurowej, bo są to zawsze dodatkowe koszty. Niestety ograniczanie się do pracy wyłącznie w domowym zaciszu stwarza mnóstwo zagrożeń, takich jak choćby niedostateczna motywacja, brak odpowiedniego miejsca do spotkań z klientami czy brak możliwości kreowania pozytywnego wizerunku firmy w otoczeniu biznesowym.

Z tego względu warto jednak poszukać niewielkiego, ale jednocześnie funkcjonalnego biura, najlepiej zlokalizowanego w centrum miasta (ewentualnie na obrzeżach). Jeśli właścicielowi zależy na oszczędnościach, to może z powodzeniem wynająć obiekt pozbawiony zbędnych luksusów – o powierzchni 15-20 m2 za około 2000 zł miesięcznie. Oczywiście wiele zależy od konkretnego miasta oraz lokalizacji. Zdecydowanie najdrożej jest w Warszawie i Gdańsku, natomiast najtaniej – we wspomnianym już Olsztynie, Rzeszowie i Białymstoku.

 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 + czternaście =