Auto po wypadku – sprzedać czy zezłomować?

Kierowcom niekiedy przydarzają się różnego rodzaju wypadki na drodze, które skutkują częściowym albo całkowitym uszkodzeniem pojazdu. W takiej sytuacji można podjąć próbę samodzielnej sprzedaży maszyny albo zdecydować się na jej zezłomowanie lub oddanie do skupu. Te dwa ostatnie rozwiązania są znacznie lepsze, ponieważ pozwalają zaoszczędzić mnóstwo czasu i uniknąć załatwiania szeregu skomplikowanych formalności. Jeśli interesuje nas profesjonalny skup aut Szczecin to miasto, w którym z pewnością znajdziemy odpowiednią firmę.

Nie komplikuj sobie życia

Samodzielna sprzedaż uszkodzonego wskutek wypadku auta wiąże się przede wszystkim z dużym ryzykiem trafienia na nieuczciwego kupca, ale też długim czasem oczekiwania na zakończenie transakcji. Trzeba się ponadto liczyć z ewentualnymi konsekwencjami wynikającymi z niedopełnienia niezbędnych formalności. Znacznie bardziej korzystnym rozwiązaniem jest zatem udanie się do stacji demontażu i zezłomowanie maszyny. Aby tego dokonać, wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny, kartę pojazdu i dokument tożsamości. Dodatkowo otrzymamy ustaloną wcześniej kwotę pieniędzy.

Dużym atutem tej opcji jest możliwość ubiegania się o zwrot składki od firmy ubezpieczeniowej za cały nadpłacony okres (zazwyczaj z dokładnością co do dnia). Po całkowitym demontażu auta dostajemy specjalne zaświadczenie i możemy udać się do wydziału komunikacji w celu jego wyrejestrowania. Jeśli interesuje nas szybkie złomowanie samochodu Szczecin jest miastem, w którym działa wiele punktów oferujących tę usługę w iście ekspresowym tempie. Ciekawą alternatywą jest oddanie maszyny do skupu, gdzie zostanie ona rzetelnie obejrzana przez rzeczoznawcę i uczciwie wyceniona. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwa × dwa =