Adwokat – sprawy, którymi się zajmuje

Sprawy, którymi zajmuje się prawnik są bardzo zróżnicowane. Są prawnicy, którzy zajmują się sprawami karnymi i są inni, którzy zajmują się sprawami cywilnymi. Prawnicy karni reprezentują w sądzie osoby oskarżone o popełnienie przestępstw, natomiast prawnicy cywilni reprezentują osoby lub firmy w sporach z innymi osobami lub firmami.

Prawnicy specjalizują się również w różnych dziedzinach prawa, takich jak prawo korporacyjne, prawo rodzinne, upadłość i tak dalej. Rodzaj sprawy, z którą potrzebujesz pomocy, określi, którego prawnika zatrudnić.

Poniżej przedstawiono niektóre z powszechnych rodzajów spraw, którymi zajmują się prawnicy:

Sprawy karne

Prawnik karny reprezentuje w sądzie osoby oskarżone o popełnienie przestępstw. Do najczęstszych rodzajów tych przestępstw należą napaść, morderstwo i kradzież. Jeśli zostałeś oskarżony o przestępstwo, to powinieneś skontaktować się z adwokatem obrony karnej natychmiast, aby mógł on rozpocząć przygotowanie obrony przed datą procesu.

Sprawy cywilne

Adwokat w sprawach cywilnych reprezentuje osoby lub firmy zaangażowane w spory z innymi osobami lub firmami o pieniądze lub kwestie majątkowe. Na przykład, jeśli ktoś pozwał cię o odszkodowanie, ponieważ doznał urazu podczas korzystania z produktu, a następnie zatrudnić adwokata cywilnego do reprezentowania ich podczas ich pozwu przeciwko Tobie.

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty w jakiejś dziedzinie prawa, to adwokat Kraków, jest miastem, w którym wielu z nich ma swoje siedziby.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

17 − 2 =