Adwokat – sprawy, którymi się zajmuje

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sprawy, którymi zajmuje się prawnik są bardzo zróżnicowane. Są prawnicy, którzy zajmują się sprawami karnymi i są inni, którzy zajmują się sprawami cywilnymi. Prawnicy karni reprezentują w sądzie osoby oskarżone o popełnienie przestępstw, natomiast prawnicy cywilni reprezentują osoby lub firmy w sporach z innymi osobami lub firmami.

Prawnicy specjalizują się również w różnych dziedzinach prawa, takich jak prawo korporacyjne, prawo rodzinne, upadłość i tak dalej. Rodzaj sprawy, z którą potrzebujesz pomocy, określi, którego prawnika zatrudnić.

Poniżej przedstawiono niektóre z powszechnych rodzajów spraw, którymi zajmują się prawnicy:

Sprawy karne

Prawnik karny reprezentuje w sądzie osoby oskarżone o popełnienie przestępstw. Do najczęstszych rodzajów tych przestępstw należą napaść, morderstwo i kradzież. Jeśli zostałeś oskarżony o przestępstwo, to powinieneś skontaktować się z adwokatem obrony karnej natychmiast, aby mógł on rozpocząć przygotowanie obrony przed datą procesu.

Sprawy cywilne

Adwokat w sprawach cywilnych reprezentuje osoby lub firmy zaangażowane w spory z innymi osobami lub firmami o pieniądze lub kwestie majątkowe. Na przykład, jeśli ktoś pozwał cię o odszkodowanie, ponieważ doznał urazu podczas korzystania z produktu, a następnie zatrudnić adwokata cywilnego do reprezentowania ich podczas ich pozwu przeciwko Tobie.

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty w jakiejś dziedzinie prawa, to adwokat Kraków, jest miastem, w którym wielu z nich ma swoje siedziby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie meble do kuchni wybrać, by służyły wiele lat?
Jakie meble do kuchni wybrać, by służyły wiele lat?
Kupując meble, oczekujemy od nich przede wszystkim trwałości i bardzo dobrej jakości. Trzeba przyznać, że dziś choć na rynku mamy […]
Jak zaprojektować uniform dla swoich pracowników?
Jak zaprojektować uniform dla swoich pracowników?
Pozytywny wizerunek firmy stanowi w dzisiejszych czasach niezwykle cenną wartość. Pomaga w zdobywaniu zaufania konsumentów, w wyróżnieniu się spośród konkurencji […]
Zadaszenia basenowe – jakie mają zastosowanie?
Zadaszenia basenowe – jakie mają zastosowanie?
Zadaszenia basenowe są najczęstszą formą obudowy basenu. Są one popularnym wyborem, ponieważ są niedrogie, trwałe i łatwe w instalacji. Zadaszenia […]