Łóżko dziecięce – najważniejsze dodatki

Jedną z pierwszych i najważniejszych rzeczy, jaką rodzice kupują dla dziecka, jest łóżeczko. Te oferowane w sklepach cieszą oko pięknym wystrojem i chęcią, żeby kupić właśnie takie swojemu maluszkowi. Czy jednak całe wyposażenie jest potrzebne? Może lepiej zdecydować się na wersję minimum, jaką często teraz polecają portale parentingowe. Najlepiej znaleźć złoty środek, który nie tylko zapewni komfort i bezpieczeństwo małemu człowiekowi, ale i łatwy dostęp opiekunom.

Na bogato czy skromnie

Niektóre zalecenia co do wyposażenia dziecięcego łóżeczka, idą w wersję skrajną, czyli sam materac. Jednak niewielu rodziców decyduje się na tak spartańskie warunki dla swojego maleństwa. Słusznie, bo nie warto popadać w przesadę, ale też nie urządzać mebla z przepychem godnym małego księcia.

Przede wszystkim najważniejszy jest wspomniany już materac. Powinien mieć odpowiednią twardość i wypełnienie, które zapewni stabilne podłoże dla pleców dziecka. Powinno być ono również hipoalergiczne i zapewniać dobrą cyrkulację powietrza.

Warto również zaopatrzyć się w kocyk sklep internetowy i stacjonarny ma ich duży wybór. Feeria kolorów i materiałów może przyprawić o lekki zawrót głowy, więc z wyborem nie powinno być problemu. Najmodniejsza tkanina w tej chwili to minky. Często jest łączona z dzianiną bambusową. Zaletą kocyka jest możliwość owinięcia maluszka, co daje mu poczucie bezpieczeństwa.

Pluszaki są odradzane w dziecięcym łóżeczko. Jednak wyjątek stanowią szumisie. To zabawka, w której schowany jest mechanizm wytwarzający tzw. biały szum, czyli odgłosy, które są znane już dziecku z życia płodowego. Mają one działanie wyciszające i usypiające. Można wybrać szumisie, które mają z tyłu rzep, dzięki czemu łatwo przymocować je do szczebelków łóżeczka. Ich ciekawe modele są do nabycia m.in. na http://www.amely.pl/szumisie-cat-184.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

9 − osiem =