Wzięcie auta w leasing – jak się przygotować?

Chcemy mieć nowe auto, a nie mamy wystarczająco środków finansowych? Nie chcemy składać pieniędzy przez lata, lub kupować pojazdu w kredycie? Rozwiązaniem będzie wzięcie samochodu w leasing. Dzięki temu, po wpłacie niewielkiej części wartości auta, będziemy mogli użytkować go bez ograniczeń. Zanim jednak podpiszemy umowę, musimy być do tego odpowiednio przygotowani. Postanowiliśmy stworzyć krótki poradnik na temat tego, w jaki sposób wybrać dobrego leasingodawcę, oraz jak unormować swoje prywatne sprawy finansowe.

Szukamy leasingodawcy

Pierwszą rzeczą, jaką trzeba zrobić, to znaleźć leasingodawcę. Często w tej roli występują salony samochodowe, jednak tutaj warunki leasingu nie zawsze są optymalne. Dlatego lepszym wyjściem z sytuacji będzie skorzystanie z oferty banku. Ofert przygotowanych przez te instytucje znajdziemy całe mnóstwo, może to być na przykład Idea Getin Leasing Toruń to jedno z miast, gdzie bez problemu będziemy mogli z niej skorzystać, jak również z całego mnóstwa innych.

Regulujemy własne sprawy

Leasing samochodowy to umowa nieco podobna do kredytowej. Oznacza to, że musimy posiadać zdolność, by móc ją podpisać. Dlatego też jeśli jesteśmy ujęci w jednym ze spisów dłużników, powinniśmy na początku wyprostować tą sytuację. Możemy tam trafić z powodu nieopłaconego rachunku w terminie, bądź raty pożyczki. By zostać usuniętym ze spisów, konieczny jest kontakt z instytucją, która nas tam zamieściła. Po pozytywnej weryfikacji zostaniemy skreśleni, co umożliwi nam uzyskanie pozytywnej weryfikacji kredytowej i bezproblemowe podpisanie umowy leasingowej.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwanaście + cztery =