Jakie dokumenty są potrzebne do wyceny mieszkania?

Sytuacji, kiedy niezbędna jest wycena mieszkania, może być naprawdę wiele. Zanim jednak zwrócisz się z tym do rzeczoznawcy majątkowego, najlepiej wiedzieć, które dokumenty będą potrzebne do jej przygotowania. Sprawdź poniższą listę, a unikniesz przykrych niespodzianek.

Wycena mieszkania a rodzaj własności

Dokumenty, które są niezbędne do sporządzenia wyceny nieruchomości mogą się różnić w zależności od rodzaju własności, a także typu mieszkania. Podstawowym dokumentem, który potrzebny będzie zawsze, jest jednak oczywiście aktualny odpis z księgi wieczystej, który nie może być starszy niż 3 miesiące. W sytuacji wyceny mieszkania pochodzącego z rynku wtórnego, potrzebny będzie także m.in. akt notarialny zawierający umowę kupna-sprzedaży. Jeśli jest to zaś lokal spółdzielczy, konieczne będzie dostarczenie choćby aktualnego zaświadczenia ze spółdzielni mieszkaniowej. Mieszkanie z rynku pierwotnego, to z kolei takie akty jak np. dokumentacja techniczna budynku oraz wypis z rejestru gruntów.

Sytuacje, kiedy lepiej zdać się na fachowca

Sporządzenie wyceny mieszkania jest koniecznym warunkiem podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny. Inne sytuacje, kiedy najlepiej będzie poszukać dobrego rzeczoznawcy majątkowego, to choćby zniesienie współwłasności oraz sprzedaż nieruchomości. Oczywiście nie warto zdawać się tu na przypadek, lecz udać się do sprawdzonego, godnego zaufania fachowca. Szukając miejsca, gdzie pracuje profesjonalny rzeczoznawca Wrocław jest na pewno miastem, gdzie bez problemu go znajdziemy. Wystarczy tylko przeczytać opinie i umówić się na spotkanie.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

osiem + 20 =