Specjalistyczny sprzęt szpiegowski – co obejmuje?

Amatorzy branży detektywistycznej, jak i profesjonaliści z tej dziedziny, poszukują na rynku specjalistycznego sprzętu szpiegowskiego. Przydaje się on także niektórym służbom mundurowym czy osobom z agencji zajmujących się kwestiami bezpieczeństwa. Co obejmuje takie wyposażenie?

Nagrywanie dźwięków i obrazów

Niezwykle ważne w tej branży jest pozyskiwanie informacji, a te przeważnie uzyskuje się, śledząc inne osoby oraz ich rozmowy. W tym celu z pewnością konieczny będzie dobry rejestrator rozmów, a także specjalistyczne kamery, często bardzo niewielkie, by można je było łatwo zakamuflować. Dostępne są także urządzenia do podsłuchu telefonu. Jednocześnie dla własnego bezpieczeństwa oraz komfortu sami detektywi mogą być wyposażeni w wykrywacze takich sprzętów lub zagłuszacze sygnałów i działania tego typu elektroniki w ich otoczeniu.

Obserwacja

Nieodzownym elementem pracy detektywistycznej jest obserwacja, więc przyda się z pewnością lornetka, choć nie zwykła, a profesjonalna, najlepiej wojskowa, która daje dokładny obraz z każdej odległości i przy okazji wyposażona jest w dalmierz, pozwalający ocenić jak daleko znajduje się obiekt. Do obserwacji nocnych niezbędny będzie również noktowizor – czasem są one montowane dodatkowo do najlepszych lornetek.

Oprócz tego by móc swobodnie śledzić pojazdy, wykorzystywane są obecnie lokalizatory GPS, które łatwo zamontować i nie będą one dostrzegalne. Pozwalają na monitorowanie przemieszczania się wybranego samochodu na mapie, którą otrzymamy po zalogowaniu się na specjalny serwer.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

pięć × 1 =