Rodzaje nieruchomości do inwestowania

Coraz więcej Polaków jako sposób lokowania swojego kapitału wybiera rynek nieruchomości. Jak pokazuje raport opublikowany przez agencję Open Finance jest to najpopularniejsza forma inwestycji wybierana przez obywateli naszego kraju. Tylko w 2017 roku Polacy ulokowali w ten sposób ponad 40 miliardów złotych swoich oszczędności. Nie może to dziwić, kiedy zdamy sobie sprawę, że ceny nieruchomości stale rosną i w krótkim okresie mogą dać duży dochód.

 

Co zyskuje na popularności?

Najczęściej wybierane są mieszkania 2,3 i 4-pokojowe przeznaczone do dalszej odsprzedaży w przyszłości lub pod wynajem. Rośnie bowiem liczba osób, które czerpią dochody z takiej formy posiadania nieruchomości. Przychody z wynajmu wykazują stały niewielki wzrost i nadal są wyższe niż te oferowane przez bezpieczne formy takie jak obligacje skarbowe czy lokaty bankowe. Przez Polaków coraz chętniej podejmowane są inwestycje w nieruchomości luksusowe. Ma na to wpływ stale rosnący średni dochód gospodarstw domowych, a zatem powiększające się możliwości inwestycyjne rodaków. Również deweloperzy nie pozostają bierni w tej materii. Bardzo chętnie otwierają nowe inwestycje, co pokazują stosowne raporty. W 2017 roku deweloperzy rozpoczęli więcej prac budowlanych, niż w poprzednich latach.

Stale powstają nowe obiekty handlowe oczekujące najemców. Jak pokazuje raport rynku nieruchomości inwestycyjnych, czynsze w takich lokalach utrzymują się na stałym poziomie i wciąż posiadają one grono osób, które chciałyby w taki sposób prowadzić działalność gospodarczą. Powstające w wielkich miastach, zazwyczaj przy udziale kapitału zagranicznego, centra handlowe to tylko i wyłącznie dowód na rosnącą gospodarkę i rosnące dochody społeczeństwa.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

sześć + 8 =