O czym pamiętać przy otworzeniu sklepu internetowego?

Z roku na rok wzrasta zainteresowanie zakupami internetowymi. Jest to wygodny sposób nabywania towarów, często znacznie tańszy niż w tradycyjnym sklepie. Często zdarza się tak, że firmy sprzedające produkty online, mają większy wachlarz ofert niż te stacjonarne.

Regulamin strony internetowej

Nie wystarczy po prostu założyć stronę, dodać zdjęcia i zacząć sprzedawać. Od przedsiębiorcy wymaga się, aby stworzył przejrzysty oraz zgodny z prawem konsumenta regulamin sklepu internetowego. Nie może on zawierać klauzul sprzecznych z dobrym obyczajem oraz być jawnie niekorzystny dla klienta. Rejestr niedozwolonych klauzul prowadzi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dlatego warto śledzić jego zalecenia i na bieżąco aktualizować regulamin.

Informacje o prowadzonej działalności

Przedsiębiorca na swojej witrynie musi podać szereg danych związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Do tych danych należy:
– nazwa przedsiębiorstwa
– adres siedziby przedsiębiorcy
– numer NIP i REGON
– dane kontaktowe

Oprócz tego, należy jasno określić sposób dostawy produktu, poinformować klienta o możliwości złożenia reklamacji. Trzeba również wskazać, że konsument ma prawo do wglądu, aktualizacji czy usunięcia danych osobowych.

W tym celu dobrze jest przywołać odpowiednią podstawę prawną, jeśli nie znamy się na obowiązującym prawie, to koniecznie trzeba skonsultować się z prawnikiem. On z pewnością przedstawi nam, do czego jesteśmy zobowiązani oraz wskaże odpowiednie ustawy, paragrafy, które o tym mówią. Więcej informacji w tym zakresie można znaleźć na https://rpms.pl/.

 • Ponad Horyzont
  Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

 • Jak dbać o koszulkę z nadrukiem?

  Koszulki z nadrukami w swojej szafie ma chyba każdy. Zakładają je zarówno kobiety jak i mężczyźni. Są efektowne, a za […]

 • Częste pojęcia spotykane w wysyłce paczki kurierem

  Wysyłka paczki kurierem to niezwykle wygodne i popularne rozwiązanie. Ci, którzy wysyłają je często, zapewne znają już dobrze wszystkie fachowe […]

 • Co przyda się na tarasie?

  Choć przy aranżacji domu skupiamy się często przede wszystkim na wnętrzu, to nie można zapominać o przestrzeniach zewnętrznych. Dobrze zorganizowany […]

 • Witamina K2 – właściwości

  Witamina K2 jest jednym z trzech kluczowych związków kryjących się pod pojęciem witamina K – oprócz niej mamy do czynienia […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

15 − 4 =