Odzież ochronna dopasowana do pory roku

Odzież ochronna do pracy powinna być dopasowana do pory roku. Różne warunki atmosferyczne, przede wszystkim temperatura powietrza wpływa na rodzaj odzieży, jaka powinna być wybierana przez pracowników. Zimą odzież robocza powinna doskonale chronić przed zimnem, a w przypadku pracy na zewnątrz chronić również przed śniegiem czy deszczem. Powinna więc cechować się dobrą amortyzacją przed chłodem, a także wodoodpornością. Doskonale sprawdzą się więc wszelkie kurtki i spodnie wykonane z materiałów po których woda spływa, a nie wsiąka, a także dobrze zabudowane buty robocze, które są wykonane z materiałów chroniących przed mrozem i wodą.

Odzież ochronna na lato

Odzież ochronna na lato powinna zaś cechować się przewiewnością oraz lekkością, tak aby nie krępowała ruchów oraz dobrze wchłaniała pot. Doskonale sprawdzą się koszulki wykonane z dobrej jakości bawełny. W miarę możliwości, jeśli praca na to pozwala, dobrze sprawdzą się lekkie buty robocze letnie – na przykład w formie sandałów, o ile praca nie wymaga wzmacnianych blachą ciężkich butów. Warto także zakupić dobrej jakości skarpetki, które będą dobrze wchłaniać wilgoć oraz zapewniały stopie wentylację. W lato warto jest pamiętać o nakryciu głowy, jeśli praca wykonywana jest na zewnątrz. Jeśli nie ma potrzeby noszenia kasku świetnie sprawdzi się czapka (tylko dżokejka), a w przypadku kobiet chociażby chustka.

W lato warto jest pamiętać, aby regularnie zmieniać ubranie robocze oraz odpowiednio często je prać. Pozwoli to na pełen komfort podczas pracy.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwa × pięć =