Rodzaje nakrętek i śrub, które warto zakupić przy budowie domu

Podczas budowy domu niezbędna jest dla nas nie tylko pomoc profesjonalnej ekipy budowlanej, ale także konkretne wyposażenie. Składają się na nie przede wszystkim różnego rodzaju narzędzia. Pomimo ich istotnej roli nie należy jednak zapominać o mniejszych, ale niezwykle potrzebnych i przydatnych elementach, takich jak śruby i nakrętki zrywalne. Na rynku istnieje ich naprawdę sporo, ale które z nich rzeczywiście warto zakupić przy budowie domu?

Śruby i nakrętki na budowę

Na samym początku warto uświadomić sobie w ogóle, do czego one służą. Przede wszystkim wykorzystuje się je do mocowania. Każda nakrętka i śruba posiada gwint. Umożliwia to ich połączenie poprzez wkręcenie jednego elementu na drugi i wykonanie naprawdę solidnego mocowania. Istnieje wiele rodzajów nakrętek i śrub. Spośród nich na budowę przyda się duża część. Warto zakupić chociażby śruby sześciokątne, koronowe, czworokątne, czy też okrągłe otworowe. Do nich warto skompletować niezbędne śruby, takie jak śruby z łbem sześciokątnym, z uchem, oczkowe, skrzydełkowe, czyli motylkowe, a także rzadziej stosowane śruby imbusowe.

Warto w posiadaniu mieć również śruby z tzw. trzpieniem, a więc po prostu walcem. Walec może być w tym przypadku pasowany, równy średnicy gwintu, lub też zbliżonym wymiarami do średnicy gwintu. Na pewno przydadzą się także szpilki gwintowane. Chcąc jednak kupić je na budowę, trzeba pamiętać o tym, by wybierać produkty o wysokiej jakości i klasie wytrzymałości, wykonane z najtrwalszych rodzajów metali. Muszą one spełniać trzy bardzo ważne normy: niemiecką DIN, polską PN oraz międzynarodową ISO.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziesięć + 15 =