W jaki sposób układać kostkę brukową?

Kostka brukowa jest bardzo popularna, jednak jej forma zmieniła się w ciągu ostatnich lat. Oczywiście bez problemu kupimy tzw. kocie łby, które niezwykle efektownie wyglądają w połączeniu z klasyczną architekturą, ale największym zainteresowaniem cieszy się obecnie model składający się z kilku wersji wielkościowych poszczególnych kostek. Taki wariant pozwala nam stworzyć ciekawą powierzchnię. Poza tym możemy nabyć także kostkę przemysłową, postarzaną, strukturalną lub płukaną. To, jaki produkt wybierzemy, zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Dużo ważniejszy jest sposób ułożenia kostki, ponieważ dobrze położona ścieżka lub podjazd posłużą nam przez wiele lat.

Etapy układania bruku

Cały proces powstawania nawierzchni brukowanej możemy podzielić na kilka etapów. Szczególnie ważne jest wytyczenie oraz profilowanie terenu, jak również wykonanie podbudowy. Gdy przebrniemy przez fazę początkową, możemy zabrać się za obrzegowanie i wykonanie podsypki. Na koniec pozostanie nam już tylko ułożenie kostki według wymyślonego wzoru oraz zrobienie spoiny. Pamiętajmy, że niesamowitą rolę odgrywa tu staranność, ale także jakość bruku. Modele kostki najwyższej klasy może zapewnić nam firma Tombet, natomiast pracę najlepiej pozostawić fachowcom znającym się na swojej robocie. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

7 + 4 =