Porządki w archiwum

Prawidłowe zarządzanie dokumentacją firmową obejmuje dzisiaj nie tylko odpowiednie jej przechowywanie, ale również dbanie o to, by dokumenty niepotrzebne były niszczone zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Jak pozbywać się firmowych dokumentów?

Ustawa o RODO wyraźnie zaznacza, że przedsiębiorca gromadzący wrażliwe dane klientów nie ma prawa pozbywać się ich w sposób dowolny. Dokumenty kadrowe, płacowe czy rekrutacyjne powinny być niszczone przy użyciu specjalnych urządzeń i nie wolno ich po prostu wyrzucać do śmieci. Ustawa wskazuje, jaki sprzęt do niszczenia dokumentów powinien się znaleźć w firmie.

Przykładowe urządzenia zgodne z RODO można znaleźć na stronie https://centrumniszczarek.pl/172-wybor-ekspertow i to właśnie w ten sposób należy utylizować niepotrzebne już dokumenty zakładowe. Kary za nieprzestrzeganie tych zasad są bardzo wysokie, dlatego każda firma przetwarzająca dane osobowe powinna posiadać na stanie niszczarkę do dokumentów.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 × trzy =