Zawód ortoptysta – kim jest i czym się zajmuje?

Medycyna obecnie rozwija się jak nigdy dotąd. W ciągu kilkunastu ostatnich lat powstało wiele nowych dyscyplin zajmujących się poszczególnymi schorzeniami. Dlatego osoby, które planują karierę medyka, mają teraz bardzo szeroki wybór. Jednym z zawodów wartych uwagi jest ortoptysta.

Zdrowie oczu

Ortoptyka jest działem okulistyki, który zajmuje się badaniem schorzeń związanych z obuocznym widzeniem oraz ich korektą za pomocą odpowiednich ćwiczeń. Wśród tych zaburzeń należy wymienić przede wszystkim zeza oraz niedowidzenie. Do gabinetu ortoptysty mogą zgłosić się także pacjenci, którzy przechodzą rehabilitację po operacji zeza lub różnych urazów obejmujących oczodoły. Oprócz tego tacy specjaliści asystują w trakcie wielu badań okulistycznych dotyczących chorób oczu oraz narządów wzroku. Na tym jednak zadania ortoptysty się nie kończą. Przygotowują oni bowiem pacjentów do zabiegów i opracowują indywidualny plan ćwiczeń oczu pomagający zatrzymać postępujące schorzenia. Miejscem pracy tych specjalistów są przeważnie gabinety okulistyczne, ale również poradnie neurookulistyczne czy poradnie leczenia zeza. Ważnym elementem działania w tym zawodzie jest ścisła współpraca z innymi lekarzami zajmującymi się chorobami oczu. Jak widać zatem ortoptyka, to dyscyplina obejmująca różne aspekty zdrowia narządów wzroku. Chcąc więc rozpocząć karierę medyka, warto zainteresować się ofertą różnych placówek jak np. https://www.collegium.com.pl/kierunki/ortoptystyka. Dzięki temu zyskamy zajęcie, które zagwarantuje nam dobrą przyszłość na rynku pracy. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

19 − osiemnaście =