Zbiornik na wodę deszczową, czyli pojemnik do gromadzenia wody

Gromadzenie wody deszczowej nie jest żadnym nowatorskim pomysłem. Już w poprzednim wieku ludzie wykorzystywali opady deszczu i zbierali je do beczek, wanien czy chociażby zwykłych wiader. Takie działanie będzie zapewne stosowane jeszcze przez długie lata. Zmieniło ono jedynie swoją formę. Teraz zazwyczaj do tego celu stosuje się specjalne pojemniki czy zbiorniki podziemne, jak i naziemne. Jakie są zalety gromadzenia deszczówki?

Oszczędność i ekologia

Coraz więcej osób nie wyobraża sobie budowy domu na działce bez elementu jakim jest zbiornik na deszczówkę. Jego główną zaletą jest przede wszystkim możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. W wodzie opadowej jest bardzo mała ilość azotu, tlenu i dwutlenku węgla. Nie nadaje się ona do picia, jednak może przydać się do celów takich jak spłukiwanie toalety, prace ogrodowe, prace porządkowe czy chociażby mycie samochodu. Deszczówka jest bardzo miękka co sprawia, że można w niej prać ubrania, gdyż dobrze rozpuszcza ona środki piorące. Co z innej strony pozwala zaoszczędzić na proszku do prania czy płynu do płukania. Inną zaletą wykorzystywania wody opadowej jest jej odzyskiwanie i ograniczenie korzystania z instalacji wodociągowej. Zbiorniki na deszczówkę wykonuje się z tworzyw sztucznych oraz z betonu.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

5 + 1 =