Na jakie awarie narażone są maszyny rolnicze?

Nowoczesne maszyny rolnicze stanowią podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa, ponieważ umożliwiają realizowanie niezbędnych czynności na roli. Niestety od czasu do czasu ulegają rozmaitym awariom. Wynika to przede wszystkim z faktu, że składają się z ogromnej ilości podzespołów oraz są intensywnie eksploatowane w trudnych warunkach terenowych czy atmosferycznych. Aby skutecznie zapobiec usterkom omawianych maszyn, należy regularnie poddawać je serwisowaniu i przeglądom technicznym. 

Zwracajmy szczególną uwagę na układ hydrauliczny

Do maszyn rolniczych zaliczamy m.in. ciągniki, traktory, kombajny, glebogryzarki, młocarnie, sieczkarnie, wertykulatory, sadzarki, rozsiewacze nawozów czy snopowiązałki. Są one narażone na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe działanie kurzu, brudu i błota, czyli czynników przyspieszających korozję, a tym samym destrukcyjnie wpływających na funkcjonowanie poszczególnych komponentów. Awarie dotyczą tutaj w szczególności układu hydraulicznego, który obejmuje filtry, pompy, cylindry, zawory, przewody, rury, akumulatory i szybkozłącza. Zaleca się weryfikowanie wymienionych części pod względem poziomu zanieczyszczenia i sprawności technicznej. Nie obejdzie się również bez okresowego uzupełniania oleju. W razie konieczności mnóstwo wymiennych elementów hydraulicznych znajdziemy w bogatej ofercie firmy Hydrotop. W maszynach rolniczych psują się ponadto: zespoły ruchome składające się zwłaszcza z łańcuchów i przekładni, opony (mają bezpośredni kontakt z podłożem), wały korbowe zlokalizowane w systemach napędowych, opryskiwacze oraz czujniki w układach elektrycznych.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 × 3 =