Na co zwrócić uwagę wybierając kwasy Omega

Każdy człowiek powinien koniecznie wzbogacić swoją codzienną dietę o wartościowe kwasy Omega, ponieważ organizm nie jest w stanie ich samodzielnie wyprodukować. Są to prozdrowotne związki występujące przede wszystkim w licznych produktach spożywczych – zarówno roślinnych, jak i zwierzęcych. Można je również z powodzeniem przyjmować w formie różnych gotowych suplementów, takich jak choćby oleje czy kapsułki. Posiada je w swojej bogatej ofercie m.in. ten profesjonalny sklep online: https://andromeda-sklep.pl/KWASY-OMEGA-c122.

Źródło pochodzenia i dawka to najważniejsze parametry

Przy zakupie kwasów Omega należy w pierwszej kolejności zainteresować się tym, z jakich konkretnie produktów zostały pozyskane. Za najbardziej cenny dla zdrowia uznaje się kwas a-linolenowy, pochodzący m.in. z nasion chia i lnu, orzechów włoskich, pestek winogron, kiełków pszenicy, soi, tofu, a także zielonych warzyw liściastych. Skutecznie optymalizuje on funkcjonowanie układu immunologicznego, niweluje objawy alergii, obniża poziom glukozy we krwi, łagodzi wszelkie stany zapalne, regeneruje skórę oraz pozytywnie wpływa na cały układ nerwowy. Oprócz tego godne polecenia są kwasy EPA i DHA, występujące głównie w rybach morskich, drobnych owocach morza i algach. One z kolei pełnią niezwykle istotne funkcje transportowe i metaboliczne w ludzkim ciele. Drugi kluczowy czynnik przy wyborze kwasów Omega to dawka. Najlepiej sprawdzają się preparaty posiadające w składzie od około 0,5 do maksymalnie 1 grama kwasów na kapsułkę, bo są w pełni bezpieczne nawet przy codziennym przyjmowaniu. Pozostałe ważne parametry to: data produkcji, certyfikat, barwa (krystalicznie jasna) oraz delikatny smak.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwanaście + pięć =