Na co zwrócić uwagę przy kupnie opon?

Kupując opony do swojego samochodu, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, na ile możesz sobie pozwolić, aby wydać? Po drugie, jak bardzo chcesz, aby były bezpieczne? Po trzecie, jak długo muszą wytrzymać? I po czwarte, jaki rodzaj jazdy wykonujesz?

Rozmiar opony

Zanim zaczniesz kupować opony, zmierz swoje obecne i upewnij się, że mają one właściwy rozmiar dla marki i modelu Twojego pojazdu. Rozmiary opon są podane w postaci liczb na ścianie bocznej opony. Pierwsza liczba oznacza szerokość opony w milimetrach (na przykład: 225). Druga liczba oznacza średnicę koła w calach (np. 20). Jeśli opony nie odpowiadają tym wymiarom, należy je wymienić na nowe, które je spełniają.

Ładowność

Opony są oceniane na podstawie tego, jak duży ciężar mogą bezpiecznie przenieść. Nośność jest podana na etykiecie umieszczonej na ścianie bocznej każdej opony. Indeks ten informuje, jaki ciężar może unieść opona przy maksymalnym ciśnieniu powietrza, zanim zostanie przeciążona i nie będzie mogła bezpiecznie poruszać się po drogach publicznych lub autostradach. Na przykład: Nośność 150 funtów oznacza, że opona może bezpiecznie przewozić 150 funtów przy pełnym napompowaniu do 35 psi. Na stronie https://profesjonalneopony.pl/ znajdziesz opony z dokładnymi informacjami.

Głębokość bieżnika

Głębokość bieżnika to kolejna ważna cecha bezpieczeństwa opon. Mówi ona o tym, jak duża część powierzchni opony jest pokryta gumą, co pomaga zapewnić trakcję na mokrych drogach i zapobiega hydroplanowaniu przy dużych prędkościach.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

pięć × 5 =