Jak w prosty sposób odprowadzać nieczystości ze swojego domu?

Każdy właściciel domu jednorodzinnego musi zadbać o sprawne odprowadzanie z niego wszelkich nieczystości. Najłatwiejsze rozwiązanie to oczywiście podłączenie budynku do zwykłej kanalizacji komunalnej. Niestety czasami nie jest to możliwe z powodu niekorzystnej lokalizacji obiektu, a dodatkowo dla wielu osób przeszkodę stanowią stosunkowo wysokie opłaty. W takiej sytuacji warto postawić zwłaszcza na szambo w formie zbiornika bezodpływowego, ewentualnie na nowoczesną mini oczyszczalnię ścieków.

Dostosujmy pojemność konstrukcji do liczebności domowników

Szamba ekologiczne plastikowe i betonowe (jedno- lub dwukomorowe) wprost idealnie nadają się do odprowadzania ścieków, ponieważ są ponadprzeciętnie szczelne, trwałe oraz wyjątkowo funkcjonalne. Dodatkowo nie wymagają zaawansowanej obsługi – tak naprawdę wystarczy raz w roku zamówić wóz asenizacyjny, który legalnie opróżni i wywiezie zawartość zbiornika. Przy wyborze konkretnego modelu należy koniecznie zwrócić uwagę na jego pojemność, tak aby zaspokajał potrzeby wszystkich domowników.

Przyjmuje się, że dla standardowej rodziny składającej się z czterech osób optymalne jest szambo mające co najmniej 10 m3, a najlepiej 12 m3. Dodajmy, że zamontowanie zbiornika bezodpływowego obok obiektu mieszkalnego wymaga uzyskania stosownego pozwolenia. Ciekawą alternatywę stanowi mini oczyszczalnia, która generuje niskie koszty eksploatacyjne i w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne (świetne rozwiązanie dla miłośników ekologii). W codziennym użytkowaniu doskonale sprawdzi się model z drenażem rozsączającym, filtrem piaskowym bądź złożem biologicznym.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

trzy × 2 =