Jakie objawy mogą świadczyć o depresji?

Depresja jest poważnym stanem medycznym. To nie to samo, co bycie smutnym lub niebieskim, które są powszechnymi doświadczeniami. Depresja to intensywny, uporczywy smutek, który przeszkadza w codziennym życiu i trwa dłużej niż dwa tygodnie. Objawy depresji obejmują:

Smutek i inne zmiany nastroju

Depresja może powodować smutek lub żal bez wyraźnego powodu. Możesz czuć się beznadziejny, bezradny, bezwartościowy i winny. Możesz stracić zainteresowanie rzeczami, które kiedyś sprawiały Ci przyjemność i mieć większe trudności z koncentracją. Możesz też być drażliwy lub zły zamiast smutny.

Zmiany w apetycie 

Niektórzy ludzie tracą apetyt i jedzą mniej; inni stwierdzają, że jedzą za dużo i przybierają na wadze.

Problemy ze snem

Depresja może powodować bezsenność (trudności z zasypianiem lub utrzymaniem snu) lub hipersomnię (nadmierną senność).

Ciągłe uczucie zmęczenia 

Uczucie zmęczenia jest częstym objawem depresji, ale zmęczenie powinno się poprawić w ciągu dwóch miesięcy, jeśli poddasz się leczeniu depresji. Jeśli tak się nie stanie, porozmawiaj z lekarzem o przeprowadzeniu badań pod kątem innych przyczyn zmęczenia, takich jak niedobór żelaza lub anemia, problemy z tarczycą lub przewlekłe schorzenia, takie jak choroby serca lub cukrzyca (stan przedcukrzycowy).

Jeśli chcesz skorzystać z usług specjalistów, aby radzić sobie z chorobą, to psycholog depresja Warszawa, jest miastem, w którym bez problemu to zrealizujesz.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jeden × 2 =