Jaki monitor wybrać dla grafika?

Grafik komputerowy to osoba, która zajmuje się realizacją różnych projektów graficznych – począwszy od prostych logotypów, a skończywszy na zaawansowanych wizualnie materiałach marketingowych. Do jego obowiązków należy ponadto obróbka fotografii. Do rzetelnego wykonywania zleceń potrzebuje nie tylko specjalistycznych programów, ale także odpowiedniego sprzętu. Największe znaczenie ma zwłaszcza monitor, który powinien gwarantować m.in. wysokie pokrycie palety barw. Początkujący graficy często decydują się na monitory używane poleasingowe, gdyż są one dostępne w niezwykle atrakcyjnych cenach. 

Wysoka rozdzielczość i panel IPS to minimalne wymagania 

Monitor przeznaczony dla grafika musi się wyróżniać przede wszystkim odpowiednią rozdzielczością – minimum Full HD, a najlepiej 4K albo QHD. Tworzenie i obróbka projektów wizualnych wymaga bowiem bogatego w szczegóły obrazu i sporej przestrzeni roboczej. Drugim niezwykle ważnym parametrem jest rodzaj wyświetlacza. W tym przypadku warto postawić na panel IPS, gdyż gwarantuje on bardzo wierne odwzorowanie barw oraz szerokie kąty widzenia (panel TN jest pod tym względem nieporównywalnie gorszy). Oprócz tego zaleca się kupowanie konstrukcji z matową powłoką ekranu (brak refleksów świetlnych) i pokryciem palety barw sRGB na poziomie około 100%, co oznacza w zasadzie wierną reprodukcję wszystkich kolorów. Monitor musi też posiadać zaawansowane funkcje kalibracji obrazu – chodzi głównie o nasycenie kolorów, korekcję gamma, ustawienia jasności oraz współczynnika kontrastu. Ostatnim pożądanym elementem jest możliwość regulacji wyświetlacza pod kątem zmiany wysokości i pochylenia. Jeśli chcemy nabyć dobrej klasy monitor za stosunkowo niewielkie pieniądze, powinniśmy koniecznie zapoznać się z ofertą tego sklepu internetowego: https://www.brandkomp.pl/

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

osiemnaście + pięć =