Jak wygląda proces tworzenia strony www?

Tworzenie strony internetowej to złożony proces składający się z kilku etapów. Każdy z nich jest pracochłonny i wymaga sporego nakładu pracy. Aby strona internetowa działała poprawnie i była atrakcyjna dla odbiorców musi być stworzona przez osoby profesjonalnie zajmujące się tym na co dzień.

Etapy tworzenia strony internetowej

Pierwszy polega przede wszystkim na określeniu, jak będzie wyglądała cała witryna oraz ustaleniu przebiegu prac. Wszystkie decyzje powinny być konsultowane z klientem, który ma ostateczne zdanie i to on podejmuje decyzję. Na tym początkowym etapie konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu, który pomoże uniknąć nieporozumień i problemów. Kolejnym etapem jest projektowanie strony, czyli stworzenie jej wizualizacji. Webdesigner przygotuje stronę graficzną, która będzie atrakcyjna dla docelowych odbiorców.

Kolejny punkt to kodowanie witryny. Proces ten dzieli się na dwie części: fronted i backend. Pierwszy z nich to rozwój strony z punktu widzenia użytkowników, a drugi odnosi się do rozwoju strony związanej z zapytaniami do bazy i serwera. Tak przygotowana witryna zostaje poddana wielu testom, które sprawdzają jej użyteczność, funkcjonalność i szybkość. Jeśli zakończą się one powodzeniem strona zostanie wdrożona, a klient ma pewność, że działa ona poprawnie. Planując utworzenie swojej własnej witryny warto zlecić ten proces profesjonalistom. Na rynku istnieje wiele firm projektujących i wdrażających strony internetowe Poznań jest jednym z miast, w którym można takie znaleźć. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

trzy + pięć =