Jakie są najczęstsze przyczyny awarii wózków widłowych?

Wózki widłowe są podstawowym narzędziem pracy w firmach produkcyjnych czy magazynach. Nawet niewielka ich usterka może spowolnić pracę lub całkowicie ją uniemożliwić. Jakim awariom najczęściej ulegają tego typu sprzęty?

Serwis jako gwarancja sprawności urządzenia

Nowoczesne wózki widłowe produkowane są w taki sposób, aby sprostać intensywnej eksploatacji i dużym obciążeniom. Awarie wynikają najczęściej z nieprawidłowej eksploatacji lub zużycia podzespołów i części. Jakie elementy najczęściej się psują? Widły to najbardziej awaryjna część, w której za usterki odpowiadają zwykle uszkodzone złącza i zawory lub wycieki oleju z siłowników hydraulicznych. Problematyczne bywają także jednostki napędowe, które spowodowane są przez uszkodzenie połączeń liniowych. Awarie objawiają się spadkiem mocy, jak i właściwości jezdnych sprzętu. Problemy zdarzają się także z układem kierowniczym, co widać po włączeniu urządzenia. Wynikają one najczęściej ze zużycia konkretnych podzespołów jednostki. Aby uniknąć przestojów w pracy i usterek wózków widłowych, należy poddawać je regularnym serwisom, które odpowiednio wcześnie wykrywają problemy. Taką ofertę znajdziemy na stronie internetowej http://serwis-mjk.pl/serwis/.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

cztery × pięć =