Czym najlepiej wyczyścić zacieki

Każdy, kto posiada w domu prysznic, wie, jak trudna potrafi być walka z zaciekami. Zresztą nie tylko kabina prysznicowa daje się mocno we znaki, kłopoty potrafią sprawić lustra i inne gładkie powierzchnie. Na szczęście z pomocą przychodzą nie tylko rozmaite środki czystości, ale też różnorodne domowe metody. Jak zadbać o czystość w domu i pozbyć się zacieków?

Jak pozbyć się zacieków – domowe metody, czy środki czyszczące?

Niestety do wytarcia powierzchni i pozbycia się zacieków nie wystarczy woda i papier toaletowy. W wielu przypadkach dobrze jest sięgnąć po skuteczniejsze metody. Z domowych sposobów na pewno dwa z nich są warte uwagi – ocet i kwasek cytrynowy. Ocet wystarczy rozcieńczyć w wodzie i tak przygotowanym płynem umyć powierzchnię. Kwasek cytrynowy będzie szczególnie przydatny do czyszczenia osadu z mydła. Niestety nie zawsze domowe sposoby się sprawdzają, w takim wypadku możemy sięgnąć po odpowiednie detergenty. Na rynku istnieje wiele produktów, które mają nam pomóc uporać się z zaciekami. Nie należy jednak dać się skusić produktom, które zawierają mikrogranulki – mogą one zarysować niektóre powierzchnie, efekt dodatkowo mogą pogłębiać szorstkie narzędzia, na przykład gąbki zmywakowe.

Gdzie zrobić zakupy?

Jeżeli planujemy większe zakupy, chociażby na potrzeby firmy, idealnie sprawdzą się hurtownie środków czystości. Możemy w nich zakupić produkty hurtowo i liczyć na niższą cenę niż przy sprzedaży detalicznej. Jeżeli jednak chcemy zaopatrzyć się tylko w kilka artykułów, możemy zrobić zakupy również przez Internet z dostawą do domu lub udać się do większego sklepu w naszej okolicy.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

5 − 2 =