Drobiazgi, o których musimy pamiętać przy organizacji wesela

Odhaczając na liście najważniejsze punkty dotyczące organizacji wesela, łatwo zapomnieć o pewnych drobniejszych kwestiach, które w ostatecznym rozrachunku mogą być jednak bardzo istotne. O czym trzeba pamiętać?

Oznaczenia

Z uwagi na to, że w takim wydarzeniu bierze udział przeważnie kilkadziesiąt, a czasem i jeszcze większa liczba osób, rozlokowanie ich w sali weselnej musi być dobrze zaplanowane. Nie można zapomnieć o ponumerowaniu stołów i umieszczeniu tablicy z rozpiską rozmieszczenia miejsc. Na samych stołach powinny się też znajdować winietki na wesele, by każdy wiedział, gdzie ma usiąść. Będzie to spore udogodnienie dla zgromadzonych, ponieważ każdy od razu będzie już wiedział, gdzie ma się kierować, dzięki czemu unikniemy tłumu gromadzącego się przy wejściu i opóźnień w rozpoczęciu całej imprezy.

Dodatki

W ramach podziękowania dla gości tradycja nakazuje przygotowanie dla każdego drobnego upominku, którym mogą być choćby słodycze z karteczką zawierające wyrazy sympatii dla danej osoby. Warto schować je w ozdobnym pudełeczku i umieścić na talerzyku danego gościa tak, by zastał on ten prezent, zajmując swoje miejsce. Tego typu opakowania powinny być również dobrane pod kątem kolorystycznym — jeśli wybraliśmy wcześniej zaproszenia ślubne niebieskie, to takie pudełko powinno być w podobnym odcieniu, bowiem wiele osób zachowa te dwa elementy na pamiątkę. Innym ważnym gadżetem, o którym trzeba pamiętać, jest księga gości, gdzie będą mogli odnotować oni swoją obecność, a dla Pary Młodej będzie to w przyszłości okazja do powspominania tego dnia.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jeden × dwa =