Dlaczego po narodzinach dziecka warto udać się do ortopedy?

Wielu rodziców uważa, że wizyta z dzieckiem u ortopedy powinna mieć miejsce dopiero wtedy, gdy dostrzegają oni u swej pociechy pewne niepokojące symptomy. Okazuje się jednak, że profilaktyka w tej kwestii jest niezmiernie ważna. Nawet jeśli dziecko wydaje się zdrowe, to pewne niepokojące symptomy mogą być dla rodziców niezauważalne. Kiedy powinno się zatem odwiedzić z dzieckiem specjalistę w tej dziedzinie?

Profilaktyka – ważny element zdrowia dziecka

Pierwszy kontakt dziecka z ortopedą powinien mieć miejsce przed ukończeniem 4 tygodnia życia. Bardzo dobrym wyborem w takim wypadku będzie ortopeda dziecięcy Warszawa to najlepsza lokalizacja. Kolejną wizytę warto zaplanować w okolicach 7 lub 8 miesiąca. Wówczas maluch zaczyna już siadać. Następne odwiedziny u specjalisty powinny przypaść po skończeniu 2 lat. Oczywiście nie są to terminy sztywne, ale warto mniej więcej w tym okresie życia dziecka pamiętać o profilaktyce. Poza tym zawsze powinniśmy skorzystać z porady ortopedy, gdy dostrzegamy coś niepokojącego w rozwoju naszej pociechy. Już podczas pierwszej wizyty specjalista dziecięcy oceni narząd ruchu dziecka. Przekona się, czy czasami nie doszło do dysplazji stawów biodrowych. Ta przypadłość dość często pojawia się u niemowląt. Objawia się zbyt płaskim kształtem panewki. Przez to głowa kości udowej nie może w nią wejść.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

18 + 8 =